3 دلیل برای این که چرا برنامه نویسی یاد بگیریم

یکی از بزرگ ترین سوالی که ازبرنامه نویسان میپرسند این است که چرا برنامه نویسی یاد بگیریم؟

استیو جابز یکبار گفت ” همه این کشور باید یاد بگیرند که چگونه یک کامبیوتر را برنامه نویسی کنند ، زیرا این به شما می آموزد که چگونه فکر کنید.”

برنامه نویسی ، ابزاری انعطاف پذیر است که میتوانید از آن برای انجام کارهای شگفت انگیز استفاده کنید که به صورت عادی ، دستی یا پرزحمت ویا غیر ممکن هستند.اگر با فشار یک دکمه ماشینتان را باز میکنید ، باید بدانید که همه ی این موارد از نوعی برنامه نویسی استفاده میکنند . شما قبلا در برنامه های مختلف غوطه ور شده اید. درحقیقت، نرم افزارها زندگیتان را پویاتر میکنند . برای مثال ، میتوانید برنامه ای بنویسید که بطور خودکار به پیامک های جدیدی که به شما ارسال میشود پاسخ دهد یا حتی میتوانید آن را برای افراد خاص در لیست مخاطبین تان برنامه ریزی کنید . این میتواند به همان هیجان انگیزی باشد که تصور میکنید .

 

حالا واقعا چرا برنامه نویسی یاد بگیریم؟

با یادگیری برنامه نویسی، منظور این نیست که شما وظیفه ایجاد فیس بوک بعدی یا گوگل بعدی را داشته باشید . نه!  کمی به عقب برگردید و ببینید چه چیزهایی باعث ایجاد این وب سایتهای بزرگ مانند فیس بوک، یوتیوب، دراب باکس و موارد دیگر شده است . زمانی بود که کسی از نبود چیزی یا ابزاری رنج میبرد ، پس افرادی پیدا شدند که خواستند این رنج را پایان دهند و زندگی را برای خودشان و دیگران راحت تر کنند. برای حل مشکلات جهان حتما نیازی به یادگیری برنامه نویسی ندارید، اما به کمک این ابزار میتوانید مشکلاتتان را به خوبی حل کنید. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا باید کدنویسی یاد بگیرید :

 

 

برنامه نویسی باعث ایجاد تفکر ساختاریافته و خلاق میشود :

وقتی به برنامه نویسان مشکلی برای حل کردن داده میشود، آنها بلافاصله شروع به کدنویسی نمیکنند. مشکلات حل نشده به این شکل حل نمیشوند.

وقتی شما شروع به یادگیری برنامه نویسی میکنید، در مسیر کارکردن به یک عادت ساختار یافته میرسید (البته این مورد برای هر برنامه نویسی متفاوت است). شما به تدریج مغزتان را برنامه ریزی میکنید تا هرمشکلی را با مشکلات بیشتری حل کند و بهتر درک کنید. شما منطقی فکر میکنید و این راه حل های خلاقانه تری را ارایه میدهد که تا کنون داده اید. درواقع خلاقیت در کدنویسی مهم تر از خود کدنویسی است.

 

 

برنامه نویسی کار را آسانتر میکند :

یک برنامه رایانه ای ساده قادر به انجام کارهایی است که میخواهید. میتوانید وسایل برقی تان را با استفاده از تلفن هوشمندتان روشن یا خاموش کنید. یا میتوانید برنامه ای بنویسید که اطلاعات ثبت نام شما را در خود ذخیره کند و هر بار که نیاز دارید در یک وبسایت ثبت نام کنید با زدن روی یک دکمه تمام خانه ها را پر کنید.

چیزی به سادگی کار کردن روی صفحات اکسل میتواند شما را دیوانه کند چون کاری دستی لازم دارد. میتوانید برای کمک به خودتان برنامه های کوچکی بنویسید تا اعمال مختلف را به صورت خودکار انجام دهد و کار شما را به صورت برق آسایی سرعت ببخشد.

فرض کنید شما وظیفه دارید بر روی برگه اکسل که محتوای ستونهای ۲و۳و۴ را اضافه کنید و سپس میانگین نتیجه را بیدا کنید ، اگر مجبور باشید این کار را چندین بار در روز و هر روز انجام دهید ، این کار واقعا حوصله سر بر است . درست است ؟

اکنون ، اگر برنامه کوچکی بنویسید ک بتواند همه این کارکردها را یکجا انجام دهد ، باعث صرفه جویی در وقت ، تلاش و ۱۰۰ برابر کارامدتر خواهید بود .

سعی کنید شطرنج را روی تلفن هوشمندتان امتحان کنید. چطور میشود که یک موجود بی جان از شما باهوشتر باشد ؟ خب این ماشین با هر بار بازی بیشتر یاد میگیرد و باهوش تر میشود و از اشتباهات خودش درس میگیرد و دیگر آن ها را تکرار نمیکند. اما چه چیزی به او این قدرت را داده؟ این کد ها هستند یه این توانایی های را به او میبخشند.

 

همچنین بخوانید : سورس اندروید چیست؟

 

برنامه نویسی تصمیم گیری را به شما می آموزد :

هنگامیکه که شما برنامه نویسی را یاد بگیرید با مشکلات مختلفی مواجه میشوید و بلافاصله مغزتان شروع به بیش بینی راههای ممکن برای حل آن میکند . حتی ممکن است نتایج خوبی را برای آن بیش بینی کند . هرچه مشکل بزرگ به نظر برسد ، تصمیم میگیرید که عمل کنید.

برنامه نویسان باید منطقی درمورد یک مسئله فکر کنند . شما شروع به کدنویسی میکنید ، همچنین تسلیم شرایط دشوار دیگر در زندگی روزمره تان نمیشوید . شما بارها و بارها شروع به تلاش میکنید . شما صبور میشوید زیرا میدانید همیشه یک راه حل وجود دارد . فقط کافی است وقتی برنامه ای را ایجاد میکنید ، آنرا اجرا کنید و چندین بار آنرا اشکال زدایی کنید تا راه حل کامل بنظر برسد .

برنامه نویسی قدرتمند است . حتی اگر فقط برنامه نویسی را میدانید ، میتوانید راه حلهای زیادی را تصور کنید و میتوانید برای حل برنامه های خود (و شاید جهان ) تلاش کنید . برنامه نویسیرا بیاموزید تا اطمینان حاصل کنید که این ابزار قدرتمند را در اختیار دارید.

 

صفحه اینستاگرام

مطالعه بیشتر