10 راه حل برای برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون

برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی :

موبایل های هوشمند چه اندرویدی باشند و ای چه ios باشند احتمال دارد بخاطر بعضی دلایل هنگ کنند یا به عبارتی کند کار کنند و در کاراریی انها مشکل و تاخیر بوجود بیاید. ایا ما با راهکاری میتوانیم از ایجاد این مشکل جلوگیری کنیم ؟ ما دقیقا میخواهیم ۱۰ راه حل برای رفع این مشکلات برای گوشی های سامسونگ و آیفون بپردازیم . با بهترین سایت فروش سورس اندروید یعنی سورس کلود همراه باشید.

 

10 راه حل برای برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون

 

موبایل ها یا تلفن های همراه گجت های الکترونی هستند که از قسمت ها یا به عبارتی سخت افزارهای بسیار زیادی که در هم تنیده شده اند تشکیل شده اند . و میتوان گفت در همه ی گوشی های موبایل امکان دارد بخاطر برخی شرایط مختلف مشکل هنگ کردن گوشی و افت کردن سرعت موبایل ایجاد شود و برخلاف فکر خیلی ها مشکل کند شدن یا هنگ کردن گوشی بخاطر اندرویدی بودن نیست و بسیاری مشاهده شه در گوشی های آیفون هم در شرایطی هنگی وجود دارد و شاید برابر گوشی های اندرویدی هنگی وجود داشته باشد .

اما علت هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون در چیست ؟ و چطوری میتونیم از بوجود امدن مشکل هنگ کردن پیشگیری کنیم ؟ راه های بسیاری وجود دارند که با استفاده از ان راه حل ها میتوانیم براحتی به برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندروید و ایفون ها بپردازیم پس در ادامه ی مطلب میخواهیم به ۱۰ راه حل برای برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون بپردازیم و به انها اشاره کنیم و همین طور حرف های کوتاهی درباره ی علت هنگ کردن موبایل های مختلف در موقعیت های مختلف داشته باشیم .

 

دلایل هنگ کردن گوشی سامسونگ و آیفون در چیست ؟

علت های مختلفی میتوانند باعث شوند که گوشی اندرویدی یا ایفون شما هنگ کند یا سرعت کار ان و عملکردش پایین بیاید و لگ و کندیو تاخیر در ان پدیدار شود . نصب اپلیکیشن های زیاد و پر شدن حافظه ی گوشی و قسمت های بازی ها و برنامه های سنگین در گوشی یا پرشدن رم گوشی و نصب بودن برنامه های مخرب و بسیاری از دلایل دیگر میتواند باعث کند شدن و هنگ کردن گوشی موبال شما شود . برخلاف تصور بسیاری از مردم دلیل و مشکل هنگ کردن گوشی فقط برای موبایل های سامسونگ نیست و گوشی های ایفون هم در بسیاری از موارد هنگ میکنند . اما امار هنگ کردن در گوشی های سامسونگ بیشتر از گوشی های ایفون بوده و هست چون تنوع گوشی های موبایل اندرویدی بسیار بیشتر از ایفون بوده و شامل قیمت پایینتر و مقرون و بصرفه بودن گوشی های اندرویدی هم میشود که طبیعتا در برابر گوشی های بالا رده و درجه یک از زیرساخت سخت افزاری پایینتر بهره برده اند و بیشتر از گوشی های ایفون چند میلیون تومانی اپل هنگ میکنند . اما بهترین روش های جلوگیری و با برطرف کردن مشکل هنگ کردن در موبایل های اندرویدی و ایفون اپل کدام است ؟ با بهترین سایت فروش سورس اندروید همراه باشید

برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون

همچنین بخوانید : برنامه نویسی مدرن اندروید در سال ۲۰۲۱


بهترین روش های جلوگیری از کندی و هنگ کردن گوشی های اندرویدی و ایفون ؟

در ادامه این قسمت به ۱۰ راه حل برای برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی های اندرویدی و آیفون میپردازیم . پس اگر شما هم گوشی اندرویدی دارید و با این مشکلات درگیر هستید و گاها هنگ میکنید توصیه میکنیم .

روش اول : نخریدن مدل های پایین گوشی و میان رده ها

موبایل های میان رده و پایین رده که در مقایسه با گوشی های رده ی بالا و پرچمدار و درجه ی بالا و یک بازار قیمت نسبتا پایینتری دارند و از لحاظ سخت افزاری ضعیف تر هستند پس بیار بیشتر از گوشی های مدل بالا مستعد بوجود امدن تاخیر و کندی هستند . پس نخریدن یا دوری کردن از این نوع گوشی های موبایل میتواند بسیار کمک کند تا از هنگ کردن گوشی موبالتان جلوگیری شود . اگر میخواهید بهترین سرعت و قدرت را در یک گوشی موبایل تجربه کنید بهترین گزینه خرید پرچمداران گوشی های سامسونگ و ایفون است و میتوانید مطمعن باشید با مشکل کم بود سرعت و هنگ کردن و پایین بودن عملکرد مواجه نمیشوید اما باید بدانید خریدن گوشی های با سیستم بالا هزینه هایی چند میلیونی به همراه خواهد داشتو خیلی از افراد توانایی انجام این خرید را ندارند

روش دوم : جلوگیری از اضافه و پر شدن بی دلیل حافظه ی رم گوشی

همه ی گوشی های موبایل دارای حافظه رم هستند و حافظه ی رم برای سرعت و عملکرد و کارایی گوشی موبایل بسیار مهم است هرچقدر رم و حافظه ی گوشی موبایل شما ظرفیت بیشتری داشته باشد دستگاه موبایل شما میتواند تعداد درخواست و تسک های بیشتری را همزمان بارگذاری و تست و تجزیه و تحلیل کند و کند نشود . مثلا اگر حافظه ی گوشی شما ۴ گیگ ظرفیت داشته باشد و برنامه و اپلیکیشن های زیادی را اجرا نمایید در پس زمینه و حالت مولتی تسک فعال و نیمه فعال باشند و ۷۰ یا ۸۰ درصد از ظرفیت حافظه ی دستگاه شما را پر کنند بطور حتم با مشکل هنگ کردن و کندی سرغت و عملکرد رو به رو میشوید پس همیشه سعی کنید با برنامه های خود گوشی یا با نصب برنامه جانبی از تسک های باز اضافی در گوشی خود جلوگیری کنید این کار میتواند بسیار در عملکرد سرعت گوشی شما چه اندروید باشد چه ایفون تاثیر بگذارد

روش سوم : ممانعت و جلوگیری کردن از پر شدن حافظه داخلی گوشی

پر شدن حافظه گوشی موبایل هم بسیار رایج است و یکی از دلایل مهم دیگر که میتواند باعث هنگ کردن و کندی گوشی موبایل شما شود حال چه اندروید یا ایفون باشد . بسیاری از افراد فکر میکنند با نصب رم اضافی دیگر این مشکل برطرف میشود ولی در واقعیت اینگونه نیست و نصب حافظه ی جدید به مرور باعث کندتر شدن گوشی شده چون نصب این حافظه دائما حجم داخلی گوشی روی ان انباشته شده و اضافه میشود و این مساله باغث افزایش فشار به دستگاه موبایل شده و خود دلیل کندی و هنگ کردن گوشی است پس اگر میخواهید از کند شدن گوشی خود جلوگیری کنید نگذارید که حافظه ی داخلی ان زیاد پر شود این کار یکی از تاثیرگذارترین راه های جلوگیری از هنگ کردن گوشی سامسونگ و ایفون است.

صفحه اینستاگرام

مطالعه بیشتر