آموزش خروجی گرفتن در اندروید استودیو

آموزش خروجی گرفتن در اندروید استودیو

آموزش خروجی گرفتن در اندروید استودیو به راحت ترین شکل :

برای کسانی که برنامه نویسی اندروید را حرفه ای دنبال نمیکنند یکی از چالش ها میتواند خروجی گرفتن از سورس ها باشد. در این مقاله به شما می آموزیم چگونه یک خروجی استاندارد و درست از پروژه خود بگیرید.

 

مراحل خروجی گرفتن در اندروید استودیو :

  • انتخاب خروجی apk
  • ساخت یک کلید و امضاء
  • انتخاب نوع خروجی

 

مرحله اول :

برای خروجی گرفتن از پروژه خود وارد تب Build شوید و گزینه Generate Signed Bundle / APK را انتخاب کنید.

بعد از انتخاب این گزینه یک پنجره جدید باز میشود که در آن از شما میپرسد چه نوع خروجی نیاز دارید. گزینه APK را انتخاب کنید و روی Next کلیک کنید.

 

مرحله1

 

مرحله دوم :

در این مرحله اندروید استودیو از شما میخواهد یک کلید برای پروژه خود بسازید.

این کلید به چه دردی میخورد؟

در واقع این کلید امنیت پروژه شما را تامین میکند و اجازه نمیدهد که دیگران بتوانند پروژه هایی با پکیج نیم پروژه شما را انتشار دهند. این کلید ها از اهمیت بالایی برخوردار هستند پس هواستان باشد آن ها را در اختیار کسی قرار ندهید و همیشه در یک مکان از آنها حفاظت کنید چرا که مارکت ها برای آپدیت پروژه تان فقط خروجی را قبول میکنند که با همان کلید اولیه خروجی گرفته شده باشد.

 

برای ساخت یک کلید جدید روی گزینه Create new کلیک کنید. در پنجره باز شده اطلاعات کلید جدید خود را وارد کنید. توصیه میشود حتما تمام فیلد ها را پر کنید و در فیلد آخر هم IR را قرار دهید. (مانند نمونه)

 

مرحله2

 

بعد از ساخت کلید روی ok کلیک کنید و همانطور که مشاهده میکنید تمام فیلد ها پر شده و میتوانید به مرحله بعدی بروید.

 

مرحله سوم :

در این مرحله اندروید استودیو از شما میپرسد خروجی شما چه نوعی باشد. debug یا release .

 

فرق نسخه debug و release چیست ؟

درواقع نسخه debug برای زمانی است که شما فقط میخواهید یک خروجی برای تست کردن برنامه خود بگیرید و قصد انتشار آن را در جایی ندارید. نسخه release برای زمانی است که شما تمام تست های خود را انجام داده اید و میخواهید یک خروجی نهایی از پروژه خود برای انتشار آن بگیرید. توجه کنید که مارکت ها فقط خروجی release را برای انتشار قبول میکنند.

حال با توجه به نیاز خود یک گزینه را انتخاب کنید. در قسمت Destination Folder میتوانید مکانی که خروجی شما در آن ذخیره میشود را تغییر دهید.

 

مرحله3

 

حال میتوانید با کلیک روی گزینه Finish خروجی خود را تحویل بگیرید. توجه کنید که گرفتن خروجی ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

 

چنانچه این آموزش برای شما کافی نبود میتوانید از آموزش ویدیویی زیر استفاده کنید :

 

همچنین بخوانید : سورس اندروید چیست؟

مطالعه بیشتر