6 دلیل که چرا خرید سورس کد آماده؟

بهترین دلایل برای اینکه بدانیم چرا خرید سورس کد آماده؟

سالهاست که این سوال یعنی ایا و چرا خرید سورس کد آماده یک سوال بزرگ برای بسیاری از افراد شده است و یکی از بزرگترین سایت های دنیا در زمینه برنامه نویسی یعنی انواتو و زیر مجموعه هایش تبدیل شدند به یک مرجع بزرگ برای برنامه نویسان سراسر دنیا. به اعتقاد برخی برنامه نویسان وجو انواتو بازار کار آنها را خراب کرده همینطور بعضی هم میگویند انواتو باعث رشد آنها شده اما چطور؟ امروز در این مقاله میخواهیم به دلایل خرید سورس کد آماده و مزایا و معاین آن با شما صحبت کنیم.

سورس کد آماده چیست؟

به زبان ساده سورس یعنی کد های یک برنامه. مثلا تلگرام یک برنامه اوپن سورس است یعنی همه میتوانند به کد های آن دسترسی داشته باشند و آن را ویرایش کنند. سورس کد های آماده هم دقیقا همین کار را میکنند. یعنی کد های یک برنامه هستند که شما با خریثد آنها میتوانید برنامه مورد نظر خود را راه اندازی کنید.

اما چرا خرید سورس کد آماده؟

در این قسمت به شش تا از مزایای خرید سورس کد آماده میپردازیم.

۱.دریافت سورس کد آماده و کامل محصول :

شما با خرید یک سور کد میتوانید به منبع نامحدودی از آن دسترسی داشته باشید اما برای طراحی یک اپ یا سایت معمولا شرکت ها سورس کد آن را در اختیار مشتری قرار نمیدهند مگر این که در وفاد قرار داد با این شرکت ذکر کنید که معمولا یا قبول نمیکنند یا قیمت قرار داد افزایش چشمگیری میکند.

کار

۲.صرفه جویی در زمان هنگام خرید سورس کد آماده :

بسیاری از سورس کد های آماده حالت راه اندازی آسان دارند و راه اندازی کامل آنها شاید بیشتر از چند ساعت از شما وقت نگیرد در نتیجه شما میتوانید با خرید یک سورس کد در چند ساعت برنامه مورد نظر خودتان را راه اندازی کنید. مثلا راه اندازی یک قابل ورد پرس فقط به آپلود کردن فایل در هاست و بالا آوردن داپلیکیتور نیاز دارد و کل این پروسه بیشتر از چند دقیقه طول نمیکشد. از طرفی طبق آمار برسی شده در وبسایت پونیشا طراحی یک قالب یا اپلیکیشن در کمتر از ۳۰ روز پیشنهاد نمیشود زیرا کار سخت و زمان بری است.

خرید سورس کد آماده
خرید سورس کد آماده ؟

۳.کاهش چند برابری هزینه بعد از خرید سورس کد آماده :

فرض میکنیم شما میخواهید یک اپلیکیشن فروشگاهی برای کسب و کار خانگی خودتان راه اندازی کنید. اگر بخواهید کار طراحی این اپ را به یک گروه برنامه نویسی متوسط رو به پایین بسپارید چیزی در حدود ۳ الی ۵ میلیون تومان برای شما هزینه بر خواهد بود (حال اگر از مشکلات دیگر این کار صرف نظر کنیم). اما در مقابل شما میتوانید یکی از گران ترین قالب های فروشگاهی را فقط با هزینه ۳۰۰ هزار تومان تهیه کنید که ۹۰ درصد خواسته های شما را تامین میکند.

پول

۴.تنوع زیاد:

یکی از مزیت های سورس کد های آماده تنوع زیاد آن ها است و شما برای هر کاربردی حد اقل میتوانید دو یا چند سورس ک متفاوت پیدا کنید و با توجه به نیاز خودتان آن را تهیه کنید. مزیت دیگر سورس کد های آماده این است که شما پیش از پرداخت هزینه میتوانید کار نهایی را مشاهده کنید. همینطور نظرات دیگر خریداران را بخوانید و از مزایا و معایت سورس ها با خبر شوید.

خرید

۵.بازگشت وجه :

اکثر سایت های فروش سورس ضمانت بازگشت وجه دارند که به شما احساس اطمینان بیشتری میدهد. اما در سفارش طراحی چنین آپشنی وجود ندارد چرا که برای هر چیزی که به شما تحویل میشود وقت بسیاری مصرف شده و این وقت با هیچ چیزی قابل خریدن نیست لذا هیچ شرکتی حاضر به بازگشت وجه شما نیست. مگر اینه که از مفادی که در قرار داد با شما ذکر کرده اند تخطی کنند. در آن صورت هم درصدی از وجه شما را پس میدهند.

 

  1. قابلیت شخصی سازی بعد از خرید سورس کد آماده :

معمولا بیشتر سورس کد ها قبل شخصی سازی هستند و از وضایف فروشنده ها است که این دسترسی را در اختیار خریداران خود قرار دهند. همینطور اگر شما در مرحله ای از شخصی سازی به مشکل بخورید میتوانید با فروشنده سورس تماس بگیرید تا مشکلتان رفع شود. اما برای طراحی بیشتر شرکت ها ذکر میکنند که در مقابل ایجاد تغییرات از طرف شما هیچ مسئولیتی ندارند و معمولا اگر بخواهید در برنامه تحویل شده تغییری ایجاد کنید باید با خود شرکت تماس بگیرید تا این کار را برایتان انجام دهند.

مطالعه بیشتر